PREMIERE

TVÁŘ TÝDNE

MEL GIBSON
Trvalo to přesně deset let (Patriot už je TAK starý) než se Mel Gibson opět vrátil do škatulky drsňáka. Od Odplaty z roku 1999 mu přibylo pár vrásek, ale o to víc mu věříte otce, který se při vyšetřování vraždy vlastní dcery nezastaví před ničím. A možná se i trochu namočí, ostatně název Na hraně temnoty vypovídá mnohé. Jedná se o celovečerní adaptaci britské minisérie, přesně jako se to loni osvědčilo s novinářským thrillerem Na dostřel. Režíroval autor předlohy a člověk zodpovědný za jedny z nejlepších bondovek (Zlaté oko a Casino Royale) - Martin Campbell. Takže komu se stýskalo po nekompromisních detektivech, naštvaném Gibsonovi a všehoschopných otcích, ten má po 96 hodinách zas jednou pádný důvod vyrazit do kina. A radši si to užijte, protože v příštím filmu si bude Gibson hrát s maňásky. Beze srandy.

Premiere,
19. 02. 2010

KARTA FILMU

Konečně spolu

Then She Found Me, USA, 2007

Česká premiéra 14. srpen. 2008

Recenze v kostce

Helen Hunt se poprvé postavila za kameru, samu sebe obsadila do hlavní role, a v obojím slušně obstála. Příběh čerstvě rozvedené ženy ve středních letech, která hledá jak lásku, tak cestu sama k sobě i ke své matce, příjemně balancuje na pomezí tradiční romantické komedie a dramatu a nesklouzává k lacinému citovému vydírání.

Čtenáři  hodnocení čtenářů:      Premiere  hodnocení Premiere:      Hlasujte  »

Režie:

Helen Hunt

Hrají:

Helen Hunt, Colin Firth, Bette Midler, Matthew Broderick, Lynn Cohen, Ben Shenkman

Scénář:

Alice Arlen, Victor Levin

Kamera:

Peter Donahue

Hudba:

David Mansfield

Distribuce:

Bontonfilm, 100 min., přístupný

RECENZE PREMIERE

Režijní debut Helen Hunt, která si zároveň zahrála hlavní roli, vypráví příběh ženy na prahu čtyřicítky, které se rozpadá život pod rukama. Biologické hodiny řvou na poplach, manžel ji opouští, a zatímco jedna její matka (adoptivní) zemře, druhá (biologická) se teď o svou roli nečekaně hlásí. Svěží film vás dokáže rozesmát i zahrát na vážnou notu, a když už něco zaskřípe, vše zahladí svým charismatem Helen Hunt i Colin Firth jako sympaticky zranitelný svobodný otec, s nímž se začne sbližovat. Podobný příběh už jsme viděli mockrát, to ale nic nemění na tom, že tenhle je dobře natočený a zábavný.

Smutný Aleš